Trump ilyen, nagyokat mond, egy showman
Aki a szavakat elemezgeti, rosszul teszi, az embert kell megérteni, aki mondja.
Ha valamikor, akkor most érkezett el a megfelelő pillanat arra, hogy a magyar kormány abbahagyja a diplomáciai semmit mondást, és bejelentse: megvétózza az egyezményt.
„Most pedig, miután a Greenpeace a ttip-leaks.org oldalon kiszivárogtatott egy 248 oldalas összeállítást az Európai Bizottság és az amerikai kormány képviselői által folytatott, 13 témakört érintőtitkos tárgyalások áprilisi állásáról, egyre kevesebben maradnak − emberek, orgánumok, szervezetek −, akik vagy amik támogatni tudják még az egyezményt. Az EU vezetése és a legtöbb tagállam− köztük Magyarország − kormányai nem tartoznak ebbe a körbe. Ennek ellenére, ha már a vezető finn liberális laptól a New York Timeson át a spanyol mérsékelt El Paisig arról cikkeznek az újságok, hogy az egyezmény nem áll jól, akkor talán reménykedhetünk, eljött az idő, hogy ezt az egészet megállítsuk.
Eddig ugyanis aggodalmainkra, azt lehetett válaszolni, csak a hippik/zöldek/ügynökök próbálnak pánikot kelteni, de nincs ok a félelemre, minden rendben lesz, a szabályozásokat mindenki békén hagyja. A Greenpeace szelőztetésének hála, ezzel már nem lehet védekezni. Bizony, a napfény a legjobb fertőtlenítő.
De mit tartalmaznak a kiszivárgott iratok? Két fontos tényt mindenképp ki kell emelni ezek közül. Az első és legfontosabb az, hogy az iratok szerint megszűnne az elővigyázatosság elve. Magyarul: az EU elvei szerint ma azt kell bebizonyítani egy anyagról, hogy az nem káros, csak ezt követően lehet piacra engedni. Az USA-ban pont fordítva történik a dolog. Eleve piacra engedik, majd azt kell bebizonyítani, hogy káros, e nélkül ugyanis nem lehet betiltani. A TTIP utáni világban az USA elvei lennének a kötelezőek. A második, hogy az EU eddig eltitkolta a nagyipar befolyásának mértékét. Az EU különböző jelentései és dokumentumai csupán egyszeri, minimális beleszólást említenek a multiktól, míg a mostani ilyen jelentések szó szerint kimondják, hogy a tárgyalások során a nagyvállalatok véleményét is kikérték, illetve hangsúlyozzák, hogy szükség van a velük való további konzultációkra. (...)
A közhangulat kezd a TTIP ellen fordulni,azonban ennek ellenére az egyezmény támogatóinak még maradt ereje. Ha valamikor, akkor most érkezett el a megfelelő pillanat arra, hogy a magyar kormány abbahagyja a diplomáciai semmit mondást, és bejelentse: megvétózza az egyezményt. Ha ezt megtenné, az az ingadozó paktum összeomlásához vezethetne. Ez pedig nemzeti érdek.”